arnestovicky_tabor

Užitečné rady a tipy ke stažení

Doporučené oblečení a potřeby: „Co zabalit“

Prosíme rodiče, aby zkontrolovali především to, zda má dítě s sebou zabalenou pokrývku hlavy, která je důležitá v parných a slunečných dnech. Chceme předejít hlavně nevolnostem, které může způsobit horké počasí.

Nedoporučujeme dávat dětem mobilní telefony! Jednak hrozí ztráta nebo poškození, navíc děti při sebemenším stesku či konfliktu s kamarádem využívají telefon pro kontakt s rodiči. Problém mnohdy dokáže vyřešit vedoucí přímo na místě a rozhovor s rodiči může situaci do jisté míry ztížit. Věřte, že pokud by to situace vyžadovala, budeme vás včas kontaktovat.

 

mezera
Táborový řád

Režim dne
mezera

Obecné informace

Tábor Arneštovický mlýn se nachází v krásném prostředí říčky Trnavy mezi Pacovem a Želivem, nejbližšími velkými městy jsou Pelhřimov a Humpolec. Okolo tábora se nachází jen samé lesy a louky, tudíž prostředí nedotčené městským ruchem.

Doprava dětí na a z LDT Arneštovický Mlýn je zabezpečena hromadně z Týnce nad Sázavou a Benešova u Prahy, případně dle dohody.

Každý rok probíhá celých 14 dní v duchu zvoleného tématu, tzn. celotáborové hry, kterou se snažíme na léto připravit už během celého roku. Celotáborové hry mohou být z dob historických, současných, dle filmové nebo knižní předlohy, nebo jen podle fantazie, která nezná meze. Na konci pobytu se tato celotáborová hra vyhodnotí a vítězové, ale i všichni zúčastnění, jsou po zásluze odměněni 😀 .

Děti jsou ubytované v dřevěných chatkách, zařízených palandami, policemi na oděvy a stolkem. V chatkách je zavedena elektřina, z bezpečnostních důvodů však pouze pro osvětlení. Jídelna, kuchyně, ošetřovna s pokoji pro nemocné a hygienická zařízení jsou ve zděných budovách. Kapacita tábora je přibližně 120 dětí.

Stravování probíhá 5x denně; obědy a večeře jsou formou teplých jídel. Snídaně, dopolední i odpolední svačiny bývají složeny z pečiva, oplatek, jogurtů, ovoce a zeleniny. Pitný režim je zajištěn po celý den.

Vedoucí a praktikanti jsou parta nadšených lidí, kteří s drobnými obměnami, tak jak nám členové posádky odrůstají do pracovních procesů a životních událostí, jezdí na tábor v Arneštovicích už mnoho let. Tento tábor má bohatou minulost, odchoval už mnoho generací vedoucích a praktikantů. Každého svého praktikanta si ve většině případů vybíráme z řad nejstarších oddílů. Často se stává, že si je „vychováme“ už od mateřské školky jako dobré parťáky pro zábavu i do nepohody. Na hladký průběh pobytu pak dohlíží hlavní vedoucí spolu se svým zástupcem.

Pro táborovou činnost a zábavu jsou děti rozděleny do oddílů po průměrně 12 dětech stejného pohlaví a přibližně stejného věku. Tento systém se nám osvědčil hlavně z důvodu přizpůsobení zábavy skupinám „na míru“ a také z hygienických důvodů. Pro celotáborové hry jsou táborníci a tábornice rozlosováni do smíšených družinek, kde se snažíme vyrovnat síly pro soutěžení (tj. v každé družině by měl být zástupce z každého oddílu – od nejstarších kluků po nejmenší holčičky).

V dětech se také snažíme probouzet ohleduplnost k přírodě. V mnoha hrách se pokoušíme podpořit tvořivého a vynalézavého ducha v každém jedinci. Některé úkoly jsou založeny na dovednostech, jiné na vědomostech, tak aby si každý našel to své. Je vždy dobré, když si děti kromě drobných dárků odvážejí i nově nabité zkušenosti a hlavně i nové kamarády. Umět si najít nové přátele a schopnost komunikovat s novými známostmi je jistě velmi užitečná zkušenost do budoucna, a proto se tuto oblast snažíme podporovat.

Na nudu není čas, téměř každý den se v našem programu objeví celotáborová hra, družiny zde plní různé úkoly a děti se zde učí společné týmové práci. Během let jsme již slavili Vánoce, ukazovali naše dovednosti na táborové Olympiádě, učili se vesnickým tradicím a podobně. Každoročně se sejdeme u táboráku, máme hity nabité diskotéky, když počasí dovolí, koupeme se v říčce Trnávce a mnoho dalšího.

 

 

logo_unipetrol

Děkujeme OU za finanční dar/příspěvek na novou hlídkovací budku v rámci dobrovolnické platformy komUNIta.


logo_protisk